Kategorie
Dawkowanie olejków CBD
Dawkowanie olejków CBD

Dawkowanie olejków CBD

Różnice między nami takie jak : wiek, płeć, waga, wrażliwość na substancje aktywne, powoduje to że ustalenie jednej uniwersalnej dawki olejku dla każdego z nas jest mało prawdopodobne.

Przy każdym preparacie UMIEŚCILIŚMY INFORMACJE o maksymalnej dziennej porcji produktu, ponieważ wymaga tego od nas prawo, a poniżej proponujemy spersonalizowany dobór dawki preparatu co spowoduje oczekiwane działanie. Każdy może to zrobić indywidualnie, kierując się poniższymi wskazówkami.

_____ 

Jak ustalić działającą dawkę CBD?

Substancje aktywne zawarte w konopiach działają średnio 6 godzin, dlatego ważne jest podawanie właśnie w takich odstępach czasu. Jednak w związku z tym że w ciągu nocy nasz metabolizm zwalnia, dopuszczalne jest przyjęcie dawki bezpośrednio przed snem, przespanie 7-8 godzin i ponowne przyjęcie kolejnej dawki.

_____ 

Wysycenie organizmu kannabinoidami

Zaczynamy od 1 kropli pod język ( ważne żeby podać pod język i przytrzymać preparat ok 2 minut ) i przy każdym kolejnym podaniu dodajemy jedną kroplę więcej. Po pierwszych 6 godzinach podajemy dwie krople, po kolejnych 6 godzinach podajemy 3 krople, co oznacza, że pod koniec pierwszego dnia podajemy już 4 krople. Piąta dawka drugiego dnia wynosi 5 kropli.

 

DZIEŃ 1

DZIEŃ 2

DZIEŃ 3

 pierwsze podanie

1 kropla

piąte podanie

5 kropli

dziewiąte podanie

9 kropli 

 przerwa 6 godzin przerwa 6 godzin przerwa 6 godzin

drugie podanie

2 krople

szóste podanie

6 kropli 

dziesiąte podanie

10 kropli 

przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin ...itd.

 trzecie podanie

3 krople

siódme podanie

7 kropli 

 
przerwa 6 godzin  przerwa 6 godzin  

 czwarte podanie

4 krople

ósme podanie

8 kropli 

    

 

Zwiększamy dawki, aż u osoby zażywającej wystąpią wyraźnie odczuwalne efekty (odczucia), takie jak:

  • wyraźne rozluźnienie i/lub;
  • wyciszenie i/lub;
  • spowolnienie i/lub;
  • senność, itp.

Powinno nastąpić wyraźne stonizowanie (rozluźnienie, zharmonizowanie) układu nerwowego lub całkowite ustąpienie dolegliwości, z którymi zmaga się użytkownik preparatu. Odczuwanie takiego stanu wskazuje na osiągnięcie odpowiedniego wysycenia substancjami aktywnymi – czyli na ustalenie zamierzonej, prozdrowotnej dawki, którą należy zażywać w trakcie stosowania produktu.

_____

Dlaczego nie zwiększamy dawki po osiągnięciu wyżej wymienionych efektów?

Przy pewnej dawce osiągany jest maksymalny efekt, a dalsze zwiększanie porcji preparatu powoduje obniżone działanie kannabinoidów w organizmie. Podsumowując – ani z powodów finansowych, ani prozdrowotnych nie ma podstaw do zwiększenia dawek po osiągnięciu nasycenia i pożądanych efektów.

_____

Jeżeli jesteś osobą, która nie odczuła żadnego efektu po przyjęciu powyżej 30 kropli preparatu 10% oznacza to, że Twój układ endokannabinoidowy nie działa prawidłowo i wobec tego należy podjąć dodatkowe działania uruchamiające jego receptory. W tym przypadku prosimy o kontakt w celu ustalenia odpowiednich działań wynikających z wywiadu z osobą, której sprawa dotyczy.

 

>>> WRÓĆ do: Olejki CBD

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl